Tradice vinohradnictví a vinařství sahá v rodině až do předminulého století. V současnosti ji reprezentuje Ing. Jiří Těthal, který si zvyšuje odbornost studiem vinařství na Mendlově univerzitě. Veškerá výroba probíhá v autentické 250 let staré blatnické búdě, neboli vinném sklepě, za dodržení původních, generacemi osvědčených postupů, obohacených o některé prvky nejnovějších poznatků. Vinařství je zaměřeno na kvalitní vína, která jsou malých šarží. Nenaleznete zde žádnou uniformitu. V jednotlivých vínech se odráží jak konkrétní odrůda, tak typičnost daného ročníku i nezaměnitelné terroir Blatnice pod Svatým Antonínkem. Toto vše je pak v nemalé míře ovlivněno svědomitou prací ve vinici i ve sklepě. Hrozny pochází výhradně z vlastní produkce a při sběru je u nich kladen důraz na vysoký stupeň vyzrálosti a cukernatosti.

Naše vinařství se nachází v malé slovácké obci Blatnice pod Svatým Antonínkem. Tato vinařská obec je proslulá svým vínem, které má bohatou tradici. Známý je také soubor vinných sklepů tzv. "búd" pod Starou horou, který tvoří památkovou zónu. Nejstarší z nich pocházejí z konce 16. a počátku 17. století.

Blatnice se rozprostírá pod horou Sv. Antonína na okraji chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Kontinentální klima s horkými, suchými léty, zimami se závějemi sněhu a složení půdy dávají vínům výrazný buket.

Srdce vinařství se nachází v 200 let starém sklepě neboli búdě (vinařská stavba se sklepem typická pro určité části Slovácka, zejména pak pro Blatnici pod Svatým Antonínkem), který se nachází v souboru sklepů Pod Starou horou, kde spolu s ostatními tvoří památkovou zónu. Tento sklep není jen místem práce, ale i zábavy, posezení, setkání s rodinou i přáteli. Kapacita je 15 osob a probíhat zde mohou i řízené degustace našich vín.

Búda pod lipů